Sale wykładowe

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Budowa nowej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

To jedna z naszych prestiżowych realizacji.

Wykonaliśmy szereg kompleksowych, wymagających i precyzyjnych prac, których efektem jest wyjątkowe, niespotykane i oryginalne miejsce na mapie Polski.

Sala kameralna: sala na 190 osób zaprojektowana jako proste dość neutralne wnętrze w czarnym kolorze i o stałej akustyce. Wyprodukowaliśmy i zamontowaliśmy okładziny wykończeniowe ścian wraz z balkonem technicznym. Wykonaliśmy również kompleksową produkcję okładzin sufitowych ze sklejki drewnianej wraz z pod konstrukcją montażową pośrednią. Panele zamontowano po łuku do pod konstrukcji stalowych.

Sala symfoniczna: sala główna, na 950 osób. Salę wykończono ekspresyjnie uformowanymi kwadratowymi panelami pokrytymi cienką warstwą pozłota, nadającą wnętrzu złocistą poświatę. Architekci zadbali, by mogły się tam odbywać koncerty elektroakustyczne z wykorzystaniem mikrofonów. Prace prowadzone były w oparciu o założenia pracowni akustycznej i uwzględniały wszystkie istotne parametry techniczne i optymalne wartości najważniejszych wskaźników w salach koncertowych. Wszelkie zabiegi budowlane prowadziły do uzyskania całkowicie rozproszonego pola dźwiękowego.

Kompleksowe wykonanie podkładów podłogowych w salach koncertowych wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, podestami i balkonami

Kompleksowe wykonanie okładzin wykończeniowych ścian, sufitów i balustrad w salach koncertowych (sala symfoniczna i kameralna) - okładziny z płyt drewnopodobnych (MDF i sklejki drewnianej) wraz z pod konstrukcją  montażową drewnianą oraz izolacjami akustycznymi.

Wykonanie kompletnych przesuwnych drzwi wejściowych na estradę.