Baseny

Termy Maltańskie w Poznaniu

Wykonaliśmy montaż specjalistycznego, opracowanego przez Politechnikę Poznańską rusztowania podwieszonego do stalowej konstrukcji dachu w kształcie "fali" nad niecką basenu rekreacyjnego oraz nad basenem do skoków.

Przez okres 10 tygodni zamontowano ok. 6,5 tys m² materiałów pracując na wysokości 18-22 m korzystając z własnego rusztowania firmy Layher.

W trakcie prac rusztowanie było wielokrotnie demontowane i przemontowane w taki sposób, że nie zakłóciło prac innych ekip pracujących na budowie.

Rusztowanie służyło do montażu sufitów podwieszanych a dodatkowo do instalacji elektrycznych i oświetlenia niecki basenu oraz do wykonania napraw malarskich konstrukcji stalowej.

Wykonaliśmy dostawę i montaż sufitów podwieszanych typu Ecophon wraz z dodatkowym wkładem akustycznym, na konstrukcji c3 o podwyższonych parametrach antykorozyjnych.

W kolejnym zakresie przeprowadziliśmy wytłumienie izolacją akustyczną kanałów wentylacyjnych oraz zamontowaliśmy ekrany akustyczne na ścianach hali basenowej w części sportowej obiektu.

Prace wykonywanie były w oparciu o opracowanie akustyczne oraz we współpracy z pracownią akustyczną.