Oferta

Sufity napinane

Ze względu na swoje właściwości estetyczne i praktyczne najpopularniejszym systemem są konstrukcje sufitów napinanych, które znajdą zastosowanie we wszelkich pomieszczeniach począwszy od basenów kąpielowych poprzez obiekty komercyjne na pomieszczeniach biurowych kończąc. Dzięki bogatej i szerokiej gamie materiałów, faktur i kolorów wykończenia konstrukcji - tworzą unikalne kształty i formy przestrzenne, pozwalając na wykonanie indywidualnej formy sufitowej i ściennej. Sufity napinane są doskonałym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć problemów technicznych i jednocześnie oferującym unikalny design i funkcjonalność.

Sufity napinane charakteryzują się doskonałym designem i niepowtarzanym wzornictwem, dzięki szerokiej gamie materiałów i kolorów. Ze względu na swoje parametry są bardzo trwałe i nie tracą swoich walorów po długim okresie użytkowania. Materiały są odporne na odkształcenie, nie przepuszczają pary wodnej oraz są wodoodporne - dzięki temu są często polecane do obiektów o podwyższonej wilgoci takich jak baseny czy łazienki. Dzięki specjalnej technologii mocowania nie obciążają stropów i są szybkie w montażu. Bardzo dobrze funkcjonują w połączeniu z dedykowanym oświetleniem, klimatyzacją oraz ogrzewaniem sufitowym. Przy zachowaniu specjalnych wytycznych  wytwarzają również naturalna izolację dzięki warstwie powietrza między stropem a sufitem. Ze względu na specyfikację materiału oraz walory wizualne zalecany jest do wykańczania basenów, dyskotek oraz multipleksów. Coraz częściej gości również w domach prywatnych i biurach kreując niepowtarzalne kompozycje sufitowo - ścien

 

Krótka Charakterystyka systemu:

  • różne wykończenia i kształty profili montażowych,
  • szeroka gama faktur, kolorów i  form przepuszczających światło,
  • możliwość nadruku dowolnych wzorów graficznych,
  • lekkie, wytrzymałe, nie obciążające konstrukcji stropowych,
  • wodoodporne i wilgocioodporne,
  • łatwe w utrzymaniu  w czystości ze względu na swoje właściwości antystatyczne - nie brudzące się, są łatwo zmywalne,
  • redukujące pogłos, wraz z ustrojami akustycznymi.

Najważniejszą zaletą sufitu w wersji z połyskiem jest fakt, że potrafi on znacznie powiększyć wnętrze ( oczywiście tylko optycznie). Staje się ono bardziej przestronne.

Kolejna cecha, która wyróżnia ten sufit napinany to wysoki współczynnik odbicia światła, przez co pomieszczenie staje się znacznie jaśniejsze.

Z membran z połyskiem mogą być wykonane dowolne kształty, również trójwymiarowe: sufit może być wykonany w kształcie fali, tuby czy łuku. Może być zamontowany zarówno poziomo, pionowo jak i ukośnie.

Sufit napinany może być elementem np. wielopoziomowego sufitu  lub być zamontowany w otworze sufitu podwieszanego. Często takie rozwiązanie stosuje się w pokojach dziennych i obiektach publicznych.

 

Oświetlenie i możliwości jakie daje sufit napinany to doskonała alternatywa dla osób szukających ciekawych, niestandardowych a jednocześnie intrygujących rozwiązań. Proponujemy oświetlenie LED w formie:

  • podświetlenia w formie taśm i pasków LED i diod RGB,
  • gwieździstego nieba - w formie światłowodowej,
  • po obwodzie sufitu - często stosowane w nowoczesnych wnętrzach.